Oszukana przy sprzedaży dziecięcych butów - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Oszukana przy sprzedaży dziecięcych butów

Policjanci ustalają czy 34-latka została oszukana przy internetowej płatności. Na jednym z portali wystawiła do sprzedaży dziecięce buty za 15 złotych. Osoba, która chciała je kupić wysłała link do płatności. Kobieta podała w nim dane swojej karty płatniczej. Jak się okazało, w ten sposób, ktoś chciał przelać z jej konta 3 tysiące złotych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach.

Wczoraj do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 34-letnia kobieta, która poinformowała o oszustwie na jej szkodę. Z jej relacji wynikało, że wystawiła na jednym z portali internetowych do sprzedaży buty dziecięce za 15 złotych. W tej sprawie nawiązała z nią kontakt osoba, która chciała je kupić. Zaproponowała formę zapłaty z wykorzystaniem linku, w którym pokrzywdzona podała dane swojej karty płatniczej. Po dokonaniu transakcji okazało się, że z jej konta ktoś zrealizował przelew na kwotę 3 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, próbowała zablokować przelew.

To już kolejne zgłoszenie tego typu oszustwa. W ubiegłym tygodniu ponad 3 tysiące złotych stracił 28-latek, który został oszukany w ten sam sposób.

Teraz policjanci wyjaśniają czy zgłaszająca straciła pieniądze i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach. Przede wszystkim o korzystanie z takich form płatności, które nie wymagają od nas podania danych karty płatniczej i kodów autoryzacyjnych.

komisarz Ewa Czyż