NIETRZEŹWY KIEROWCA USZKODZIŁ ZNAK DROGOWY - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

NIETRZEŹWY KIEROWCA USZKODZIŁ ZNAK DROGOWY

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie 30-letni chełmianin. Mężczyzna przemieszczając się ulicami Chełma uszkodził znak drogowy. Nie przeszkodziło mu to w kontynuowaniu dalszej jazdy. Został zatrzymany przez patrol drogówki po telefonicznym zgłoszeniu do dyżurnego. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj w nocy dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu znaku drogowego przez kierującego pojazdem marki Volkswagen Golf w Chełmie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że samochód odjechał w kierunku ul. Hrubieszowskiej. Patrol drogówki na wskazanej ulicy zatrzymał auto do kontroli. Kierowcą okazał się 30-letni chełmianin. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wraz z nim jechał pasażer, który również był nietrzeźwy.
 
Policjanci zatrzymali prawo jady kierującego. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.