ODPOWIE ZA WŁAMANIA - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

ODPOWIE ZA WŁAMANIA

Za kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem odpowie 25-letni mieszkaniec gminy Chełm. Mężczyzna włamał się do piwnicy jednorodzinnego domu oraz chciał się też włamać do dwóch innych domów. Swoim przestępczym procederem spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę 1700 zł. Wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci kryminalni z chełmskiej komendy realizując własne ustalenia zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Chełm. Mężczyzna w grudniu usiłowałł włamać się do jednorodzinnego domu. Został jednak spłoszony przez alarm. Z kolei w pierwszych dniach stycznia chciał włamać się do budynku gospodarczego i domu. W jednym przypadku nie znalazł nic wartościowego, a w drugim nie udało mu się dostać do wnętrza budynku. W minioną sobotę włamał się do piwnicy kolejnego domu, skąd skradł sprzęt wędkarski. Pokrzywdzeni jego przestępczą działalnością oszacowali straty na łączną kwotę 1700 zł.
 
Mężczyźnie wczoraj zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.