UWAGA NA OSZUSTKI - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

UWAGA NA OSZUSTKI

Pieniądze i biżuterię straciło wczoraj starsze małżeństwo po wizycie dwóch nieznanych im kobiet. Pod pretekstem sprzedaży kap weszły do wnętrza domu. W pewnej chwili starszy pan zaczął je wypraszać. Jak się okazało, po ich wyjściu, zginęły z domu pieniądze i złote obrączki. Teraz policjanci poszukują oszustek i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu przypadkach.

Wczoraj przed południem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy i biżuterii. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Kamień. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do domu 85-letniej kobiety i jej 91-letniego męża przyszły dwie nieznane im kobiety. Pod pretekstem sprzedaży kap weszły do środka i zaczęły rozkładać oferowany towar. Były natarczywe, a rozkładane przez nie kapy ograniczały widoczność. Gdy w pewnej chwili starszy pan zaczął je wypraszać, opuściły mieszkanie.

Po ich wyjściu okazało się, że z jednego z pomieszczeń w domu zginęły pieniądze i biżuteria. Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę ponad 4,5 tys. zł.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi.