ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ

Chełmscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Siedliszcze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym potrącił znajdująca się na jezdni kobietę. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Pomimo udzielanej pomocy medycznej zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Kierowca samochodu był trzeźwy. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Dzisiaj na drogach powiatu chełmskiego prowadzona jest akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, której celem jest m.in. bezpieczeństwo osób pieszych.

Wczoraj przed godziną 17:00 dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Siedliszcze. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Audi, 39-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego potrącił znajdującą się na jezdni 85-letnią mieszkankę gminy Siedliszcze. Piesza nie posiadała elementów odblaskowych. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo udzielania pomocy medycznej zmarła w wyniku doznany obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca audi był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie, którego celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Apelują też do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności.

Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych, jak też kierujących jednośladami, policjanci uczestniczą dzisiaj w ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane wobec tych właśnie uczestników ruchu drogowego, jak też wykroczenia przez nich popełniane.