AKCJA „BEZPIECZNY PIESZY” NA DROGACH POWIATU - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

AKCJA „BEZPIECZNY PIESZY” NA DROGACH POWIATU

Policjanci z chełmskiej komendy prowadzą dzisiaj akcję, której celem jest bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze reagują na wykroczenia popełniane przez przechodniów, jak też kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w okolicy oznakowanych przejść dla pieszych. Po zmroku będą też zwracać uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przypominają o obowiązujących w tym przedmiocie przepisach.

Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, policjanci z chełmskiej komendy prowadzą dzisiaj akcję skierowaną na bezpieczeństwo tych właśnie osób. Funkcjonariusze reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych, jak też kierujących wobec pieszych. Szczególną uwagę będą też zwracać na osoby, które po zapadnięciu zmroku przemieszczając się poza terenem zabudowanym nie będą posiadały elementów odblaskowych.

Jest to już kolejna tego typu akcja zorganizowana przez chełmską drogówkę. Jej celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych z pieszymi uczestnikami ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdami mają obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Z kolei piesi mają obowiązek korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych. Przechodnie nie mogą też wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, zza innego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność.