ZATRZYMANI NIELETNI - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

ZATRZYMANI NIELETNI

Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy zabrali cudzy samochód aby sobie nim pojeździć. Na swoim koncie mają też włamanie do innego auta. Ich łupem padło radio i gaśnica. Pokrzywdzeni oszacowali starty na kwotę ponad 3 tysiące złotych. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W miniony wtorek dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Daewoo Lanos w Chełmie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że samochód nie był zamknięty, a kluczyki i dokumenty były w środku. Wartość strat oszacował na kwotę 2 tysiące złotych.

   Policjanci odnaleźli porzucony na terenie miasta samochód. W związku z tą sprawą zatrzymali dwóch młodzieńców z Chełma w wieku 15 i 16 lat. Jak się okazało zabrali auto żeby sobie nim pojeździć. Z ustaleń śledczych wynika, że to nie jedyne ich przewinienie. Dzień wcześniej włamali się do parkującego fiata. Uszkodzili ten pojazd i skradli stamtąd gaśnicę oraz radio. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.  Materiały z tej sprawy zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który będzie podejmował dalsze decyzje w związku z popełnionymi czynami karalnymi.