WŁAMALI SIĘ DO KOPARKI - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

WŁAMALI SIĘ DO KOPARKI

Chwilę po włamaniu do koparki policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Wola Uhruska w wieku od 17 do 36-lat. Sprawcy wpadli w pobliżu miejsca przestępstwa, gdy próbowali odjechać samochodem marki Audi. Szybka reakcja funkcjonariuszy na zgłoszenie uniemożliwiła im ucieczkę. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Dzisiaj wszyscy usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do koparki na terenie jednej z miejscowości w gminie Ruda Huta. Do działań skierowani zostali policjanci służby patrolowej, ruchu drogowego i kryminalni. Jak się okazało sprawcy poruszali się samochodem marki Audi, które funkcjonariusze zatrzymali do kontroli jeszcze na terenie tej miejscowości. Pojazdem poruszali się trzej mieszkańcy gminy Wola Uhruska w wieku od 17 do 36-lat. W aucie policjanci znaleźli karnister z paliwem i stalową linę, które zostały skradzione z koparki. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 600 zł. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj wszyscy trzej usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.