Bezpieczne wakacje bez dopalaczy - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Bezpieczne wakacje bez dopalaczy

Jak bezpiecznie spędzić wakacje oraz dlaczego dopalacze są tak groźne- o tym wszystkim rozmawiają policjanci podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą. Koniec roku szkolnego jest to czas wytężonej pracy funkcjonariuszy skierowanej na profilaktykę dzieci i młodzieży.

Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie wakacji, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie codziennie odwiedzają szkoły, gdzie przeprowadzają pogadanki oraz instruują młodzież o właściwym zachowaniu, które pozwoli na uniknięcie niebezpieczeństw. Jednym z tematów są konsekwencje sięgania po dopalacze.

Policjanci ostrzegają przed kupowaniem i zażywaniem jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. Uświadamiają, że producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się jedynie zyskiem, nie zwracając przy tym uwagi na ludzkie życie. Nieznane specyfiki są zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzkiego. W ich składzie często znajdują się substancje niewiadomego pochodzenia, które powodują szybkie, nawet nieodwracalne zmiany w organizmie człowieka. Bezwzględnie należy reagować, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje dzwoniąc na numer alarmowy 112 i stanowczo odmawiać, gdy ktoś nas do tego namawia.