ZATRZYMANY W ZWIĄZKU Z ROZBOJEM - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

ZATRZYMANY W ZWIĄZKU Z ROZBOJEM

Za rozbój odpowie 22-latek, który zaatakował i przewrócił na ziemię 76-letnią kobietę. Skradł jej pieniądze i drobne zakupy. Policjanci zatrzymali napastnika niespełna godzinę od zgłoszenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

W piątek wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w gminie Rejowiec Fabryczny. Z relacji pokrzywdzonej 76-latki wynikało, że gdy  wracała do domu ze sklepu  została zaczepiona przez mężczyznę, który popchnął ją i przewrócił na ziemię. Skradł jej pieniądze w kwocie 130 złotych oraz drobne zakupy, a następnie oddalił się.

Policjanci z  komisariatu w Rejowcu, w niespełna godzinę od zgłoszenia, zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. W chwili zatrzymania był pod działaniem alkoholu. Z ustaleń policjantów wynika, że był już notowany za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i za paserstwo.

Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.