UWAGA NA OSZUSTKI - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

UWAGA NA OSZUSTKI

Blisko 40 tys. zł straciła starsza mieszkanka Chełma po wizycie nieznanych dwóch kobiet. Pod pretekstem napisania listu weszły do jej mieszkania. Kilka dni po tych odwiedzinach zorientowała się, że zginęły jej pieniądze. Policjanci poszukują oszustek i apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami.

W piątek dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z mieszkania w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonej 78-latki wynikało, że kilka dni temu do drzwi jej mieszkania zapukały dwie nieznane kobiety, które chwilę wcześniej pomogły jej wnieść zakupy. Weszły do wnętrza mieszkania pod pretekstem napisania listu. Jedna z nich przez dłuższą chwilę trzymała rozłożoną narzutę. Po napisaniu listu kobiety wyszły z mieszkania.

Gdy kilka dni później starsza pani zajrzała do oszczędności zorientowała się, że z szafki zginęły pieniądze. Wtedy o zdarzeniu poinformowała dyżurnego chełmskiej komendy. Wartość strat oszacowała na kwotę blisko 40 tys. zł. Policjanci wyjaśniają tą sprawę i apelują o zachowanie ostrożności w kontakcie z nieznajomymi osobami.