UDAREMNIŁ DALSZĄ JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

UDAREMNIŁ DALSZĄ JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY

Funkcjonariusz Służby Więziennej udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Mijając się z nim w drzwiach sklepu wyczuł od niego alkohol. Gdy zauważył, że wsiada za kierownicę samochodu i odjeżdża, ruszył za nim. Poinformował jednocześnie o tym zdarzeniu dyżurnego chełmskiej komendy. Gdy kilka ulic dalej samochód się zatrzymał, podszedł i zabrał kluczyki. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Dyżurny komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który przemieszczał się ulicami osiedla Rejowiecka w Chełmie. Jak się okazało będący poza służbą funkcjonariusz Służby Więziennej zauważył, że do samochodu wsiada mężczyzna, od którego wcześniej wyczuł alkohol. Gdy zobaczył, że odjeżdża wsiadł do swojego auta i ruszył za nim, informując jednocześnie o tym policjantów.

Kiedy samochód w pewnej chwili zatrzymał się, mężczyzna podszedł i zabrał ze stacyjki kluczyki, co uniemożliwiło dalszą jazdę. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, którym okazał się 46-letni mieszkaniec gm. Rejowiec Fabryczny. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie wstanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy.