Podsumowanie akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu chełmskiego - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

Podsumowanie akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu chełmskiego

Zakończyła się tegoroczna akcja „Znicz 2018”. W tych dniach policjanci z chełmskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem osób udających się na groby bliskich. W czasie trwania akcji na drogach powiatu chełmskiego doszło do 26 kolizji i 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. W tych dniach policjanci wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Minione pięć dni akcji „Znicz 2018” były czasem wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem osób, które wybrały się na cmentarze, aby czuwać przy grobach bliskich. W tym roku, jak i w latach poprzednich, służbę na drogach pełniło więcej patroli. Naszym nadzorem objęte zostały w szczególności okolice cmentarzy.

Policyjne działania prowadzone były od dnia 31 października do 4 listopada 2018 roku. W tym czasie na drogach powiatu chełmskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba odniosła obrażenia oraz do 26 kolizji drogowych. Podczas kontroli drogowych policjanci ujawnili i zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi i 2 nietrzeźwych rowerzystów. W tych dniach funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 uczestników ruchu drogowego.