ZDERZENIE FORDA Z ŁOSIEM - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

ZDERZENIE FORDA Z ŁOSIEM

O dużym szczęściu mogą mówić mieszkanki Chełma, które podróżując samochodem marki Ford uderzyły w łosia wbiegającego nagle na jezdnię. Do zdarzenia doszło na DK-12. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i nie przeżyło zderzenia. Na szczęście kierująca i pasażerka nie odniosły poważniejszych obrażeń. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy przez tereny łąk i obszarów leśnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17:00 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Chojno Nowe Drugie. Przed jadący samochód marki Ford, którym kierowała 36-letnia chełmianka, wbiegł nagle łoś. Pomimo hamowania nie udało się uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. Łoś poważnie uszkodził samochód i nie przeżył uderzenia. Na szczęście w kolizji kierująca oraz jadąca z nią 61-letnia pasażerka nie odniosły poważniejszych obrażeń ciała.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i ograniczenie prędkości w rejonie kompleksów leśnych, łąk i terenów zakrzaczonych, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. Zderzenie nawet z niewielkim zwierzęciem jest groźne. Oprócz poważnych uszkodzeń pojazdu prowadzi również często do obrażeń ciała osób nim podróżujących.