ZABEZPIECZONE BEZAKCYZOWE UŻYWKI - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

ZABEZPIECZONE BEZAKCYZOWE UŻYWKI

Blisko tysiąc lirów alkoholu niewidomego pochodzenia i ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli chełmscy policjanci. Znalezione używki należały do 55-letniego mieszkańca Chełma, który przechowywał je w domu. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

Wczoraj chełmscy kryminalni realizując własne ustalenia przeszukali  teren jednej z posesji na osiedlu Rejowiecka w Chełmie. W swoich działaniach wspierani byli przez policjantów zwalczających na co dzień przestępczość gospodarczą. W przydomowym garażu znaleźli i zabezpieczyli blisko tysiąc litrów alkoholu niewidomego pochodzenia i ponad 800 paczek papierosów. Ustalili, że znalezione wyroby należały do mieszkającego tam 55-letniego chełmianina.
 
Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 60 tysięcy złotych Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli też pieniądze. Jeszcze tego samego dnia zostały mu przedstawione zarzuty.
 
Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.