ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

Policjanci zatrzymali wczoraj trzech mieszkańców Chełma w wieku od 32 do 64-lat. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku kradzieży materiałów budowlanych. Czujność właściciela posesji i szybkie działanie policjantów uniemożliwiły im kradzież. Wywożone na wózkach łupy wróciły na miejsce. Grozi im do 10 lat więzienia.

Wczoraj w nocy dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do nowo budowanego domu w Chełmie i kradzieży materiałów budowlanych z terenu budowy. Skierowani na interwencję policjanci zauważyli po drodze trzech mężczyzn ciągnących wózki z workami. Na widok radiowozu zaczęli się podejrzenie zachowywać. Jeden z nich skręcił w boczną uliczkę, a pozostali dwaj nagle przyspieszyli. Policjanci zatrzymali ich. Byli to mieszkańcy Chełma w wieku od 32 do 64-lat było. Jak się okazało w wózkach znajdowały się skradzione z budowy worki z tynkiem. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na łączną kwotę 3 tys. zł. Wywożone w wózkach łupy wróciły do właściciela.

Dzisiaj z udziałem zatrzymanych mężczyzn będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.