KOLEJNE ZWYCIĘSTWO W TRIATHLONIE MŁ. ASP. IWONY PANAS

Data publikacji 29.06.2019

Mistrzostwo Polski Policji w Triathlonie o Puchar Komendanta Głównego Policji wśród kobiet zdobyła mł. asp. Iwona Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Zawody rozgrywane były w miniony weekend w miejscowości Susz w województwie warmińsko-mazurskim. Są to już kolejne wygrane chełmskiej policjantki, której pasją jest bieganie, pływanie i jazda na rowerze.

W nieformalnej stolicy polskiego triathlonu w miejscowości Szusz w woj. warmińsko- mazurskim odbył się Triathlon Susz, rozgrywany na dystansach Aquathlon, Sprint, Sztafety Mix i 1/2 IM (iron man). W ramach dystansu 1/2 IM w niedzielę rozegrane zostały II Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/2 IM o Puchar Komendanta Głównego Policji.

296 zawodników w tym 31 policjantów rywalizowało na dystansie 1900 metrów pływania, 90 kilometrów jazdy rowerem oraz dalej 21,1 km biegu. Mistrzostwa Polski Policji zostały ujęte w harmonogramie wydarzeń sportowo-rekreacyjnych i zawodów policyjnych na rok 2019 oraz  objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Mł. asp. Iwona Panas reprezentująca Komendę Miejską Policji w Chełmie powtórzyła swój wynik sprzed dwóch tygodni, gdzie rywalizowała na o połowę krótszym dystansie w ramach rozgrywanego w woj. dolnośląskim Triathlonie Mietków  i uzyskując w swoim  debiucie na dystansie 1/2 IM (iron man`a) czas 5h 20 min 10 sek i  ponownie  zdobyła  Mistrzostwo Polski  Policji wśród kobiet. Jednocześnie uzyskany znakomity czas pozwolił jej na zajęcie  w klasyfikacji generalnej tj. IV miejsca Open Kobiet i  II miejsca w kat. K35-39.
     Na co dzień trenuje  z Chełmską Grupą Triathlonu i korzysta z usług Chełmskiego Parku Wodnego.