POZNAWALI ZASADY RĘCZNEJ REGULACJI RUCHEM DROGOWYM - Aktualności - KMP Chełm

Aktualności

POZNAWALI ZASADY RĘCZNEJ REGULACJI RUCHEM DROGOWYM

Uczniowie klas mundurowych jednej z chełmskich szkół poznawali wczoraj zasady ręcznej regulacji ruchem drogowym. Osoby te wkrótce zasilą szeregi Młodzieżowej Służby Ruchu, która już od kilku lat funkcjonuje w Chełmie. Jej członkowie wspierają policjantów przy różnego rodzaju zabezpieczeniach.

Młodzieżowa Służba Ruchu już od kilku lat wspiera chełmskich policjantów w realizacji ustawowych zadań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W jej skład wchodzą uczniowie klas mundurowych. Młodzież pod nadzorem policjantów pełni służbę głównie w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Do ich zadań należy pomoc funkcjonariuszom podczas realizacji zabezpieczeń wyścigów rowerowych i biegów ulicznych, a także innych wydarzeń związanych z obchodami świąt narodowych i kościelnych.

     W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie odbyło się szkolenie uczniów klas pierwszych, którzy już niedługo zasilą szeregi MSR. Policjanci z chełmskiej drogówki wyjaśniali zasady ręcznej regulacji ruchem drogowym oraz informowali, jakie zadania będą realizować.