PaT/Edukacja - KMP Chełm

PaT/Edukacja

PaT/Edukacja

Już we wtorek 15 listopada 2011 r. rusza PaT/E w Chełmie. W godzinach 14.00-16.00 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury odbędzie się casting do spektaklu „Blackout” dla uczniów gimnazjum, którzy ukończyli 15 lat. Osoby wybrane w castingu będą przez kolejne dni uczestniczyły w próbach do spektaklu, którego premiera zaplanowania jest na 21 i 22 listopada 2011 r.
 
W dniach od 15 do 22 listopada 2011 r. w Chełmskim Domu Kultury odbędzie się realizacja pilotażowego programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Program ten wspierany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. W przedsięwzięciu wezmą udział uczniowie chełmskich gimnazjów, którzy ukończyli 15 lat oraz wyrażą chęć uczestnictwa w nim. Ideą tego programu jest promowanie stylu życia wolnego od uzależnień.
Na dzień 15 listopada od godz. 14.00 zaplanowany jest casting do programu, którego efektem będzie spektakl profilaktyczno- dydaktyczny. W kolejnych dniach od 16 do 18 listopada odbędą się próby do spektaklu. W dniu 21 i 22 listopada będą miały miejsce premiery.
Współorganizatorami projektu na terenie województwa lubelskiego są: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Urząd Miasta Chełm, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Komenda Miejska Policji w Chełmie.
Bieżące informacje na temat realizacji projektu w Chełmie na stronie internetowej www.pat.policja.gov.pl